8 Aralık 2010 Çarşamba

Başlangıç Olarak

Bu blog ne kadar tutar ya da onu geçtim ben buraya ne kadar yazarım bilmem ama öncelikle 86 nedir? sorusunu irdelememiz gerek.

86, 2008 Ekim ayından beri İzmir'de tuttuğum öğrenci evim. 86 numaralı sokakta olduğu için, telefon numarasının XXX 86 XX olduğu için ve 86 numaralı belediye otobüsüyle ulaşıldığı için evimin adı 86 kaldı. ha tabi buna bir de 86 doğumlu sevgili saplantımı da eklersek bence gayet uygun bir isim.

86yı 86 yapanlar. Tabi ki ben. Ama en az benim kadar daha 86yı evi benimsemiş bi arkadaş var: Esin. Esin ile aynı sokakta oturuyoruz. Ben bir ucunda, o diğer ucunda. "interneti senden kullanıcam" geyiği aramızdaki mesafe yüzünden gerçekleşmemiş olsa da kendisi bana bir yeşil terlik kadar yakın oturur. 86nın bir diğer müdavimi Yiğit. Yiğit nam - ı diğer hemşo. Alaçatı genlerimiz bizi böyle bir dostluğun içine sürükledi. Güzel anılarımız vardır bizim Yiğitle de şimdi sırası değil gibi... Mesut, Yiğit ve Esin gibi okuldan arkadaşım. Kendisiyle tanışmam Yiğit'in 2009 daki Çiçek Pasajı'nda doğum günü kutlaması sırasında gerçekleşti. Sonra o da Monte Carlo Gray ve 1.5 litre kolası ile 86nın sakini oldu. Ve son olarak bi tanecik Greenberry'm. Kendisini tanımlama gereği duymuyorum aslında çünkü kesin bi tanımı yok. Hakkında diyebileceğim tek şey "tanısanız siz de seversiniz". Ama bence fazla sevmeyin.

Son olarak, 86nın evcili: Jude. 1 nisanda insanın hayatında olabilecek en güzel sürprizlerden biri kendisi.  Adının 86 olacağını sananları hayal kırıklığına uğratmak istemezdim ama sapsarı bir kediye verilebilecek en güzel isimdi. Evet Jude Law hastasıyım.

Bunların dışında da elbet gelen giden oldu 86ya ama burada önemli olan 86 altındaki saçma sapan dostluk yığını. Sonuçta 86nın dışarıdan kapanamayan kapısı başta kediler olmak üzere herkese açık.

Sadede gelirsek...
ayh sıkıldım yazmaktan...çav.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder